Genel Müdürün Mesajı

Değerli İş Arkadaşlarım,
Saygıdeğer Proje Paydaşlarımız;

 

Bilindiği gibi inşaat sektörü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, ekonominin can damarıdır. Harekete geçtiği anda, kendisine bağlı 200'den fazla alt sektörü harekete geçirme özelliğiyle 'lokomotif sektör’ ve büyük istihdam kaynağı olması özelliğiyle de 'sünger sektör’ olarak adlandırılmaktadır. İnşaat sektörünün hemen hemen bütün üretimi 'yatırım malı’ sayılmaktadır. Sektöre girdi sağlayan ve faaliyetlerini bu sektördeki gelişmelere bağlı olarak devam ettiren öteki sektörlerin katkısı da dikkate alındığında, inşaat sektörünün GSMH içindeki payının yaklaşık %30 düzeyinde olduğu bilinmektedir. İnşaatın bu makro ekonomik gücünü bilen hükümetler bu alana özel ilgi gösterirler. Son on beş yıllık Türk ekonomisine baktığımızda da bu ilgiyi görmek mümkündür. Gerek özel gerekse kamu yatırımlarıyla ülkemiz neredeyse bir açık inşaat sahasına dönmüştür. Mehçe Grup İnşaat bu gelişim ve dönüşüm olarak bize gurur veriyor.

 

Bir inşaat taahhüt ve proje yatırım firması olarak kurulduğumuz günden bu yana istikrarlı bir büyüme içerisindeyiz. Paydaşlarımız, tedarikçilerimiz, alt yüklenicilerimiz bizdeki bu gelişimi takip eden en yakın dostlarımızdır. Biz her zaman kendimizi büyük bir aile olarak gördük. Büyümemizde ve alanında derinleşmemizde onların büyük katkılarını görmememiz mümkün değildir. Mehçe Grup İnşaat olarak bize olan güveniniz bizim en büyük gücümüzdür. Yerel bir firma iken hızla ulusal bir firma olmamızın altında yatan gücün bu olduğuna inanıyoruz her zaman. Birlikte daha büyük projelere imza atacağımızdan hiç şüphem yoktur. Yeter ki alanımızdaki teknik ve mühendislik gelişimlere kapımızı, gözümüzü kapatmayalım. Şantiyelerimizde çalışan personelimizin, alt yüklenicilerimizin uzun yıllar birlikteliği bizi tek bir hedefe odaklamıştır. Kalıcı ve nitelikli proje üretimi bizi seğmentimizde ayıran en önemli özelliktir. Bu bağlamda merkez ofisdeki teknik mühendis ve proje koordinatörlerimizin insanüstü gayretlerini ve çabalarına değinmeden geçemeyeceğim. Onların teknik ve mühendislik bilgileri olmasa; bizim şantiyelerde bu derece yetkin olmamız mümkün değildir.

 

Mehçe Grup İnşaat olarak gelecek beş yıllık periyotta hedefimiz daha yetkin mühendislik ve taahhüt projelerine ve yurtdışı projelerine imza atmaktır. Bu vesile ile tüm üst yönetim kadrolarımıza, proje koordinatörlerine, saha mühendislerine, alt yüklenicilerimize ve tüm çalışanlarımıza emek ve gayretleri için teşekkür ederim.

 

Mehmet Çetin

Genel Müdür

 


0312 286 00 04
0312 286 00 04